• lektor języka: niderlandzkiego

Absolwent Uniwersytet Utrecht, kierunku Anglistyka z specjalizacją Historia Międzynarodowych Stosunkach oraz kierunku Dziennikarstwo na Uniwersytet Erasmusa w Rotterdamie. Języka polskiego nauczył się na Uniwersytecie Łódzkim. W Centrum Europy naucza jako native speaker od 2019 r. na poziomach średnio-zaawansowanych i zaawansowanych.

Od 2010 r. pracuje w Polsce jako dziennikarz, tłumacz i copywriter dla holenderskich i międzynarodowych mediów oraz tworzy publikacje branżowe. Pisał m.in. dla EW (były Elsevier Weekblad), ZDNet, Nieuwe Oogst, Nieuwsblad Transport. Były korespondent dla centralnej redakcji holenderskich gazet regionalnych. Jako copywriter specjalizuje się w IT i biznesowych technologiach.