Chcąc otworzyć swój biznes na rynki zagraniczne, wiele firm inwestuje w kursy językowe dla swoich pracowników – rozwój w tym zakresie staje się niezbędny, jeśli chce się nawiązywać kontakty międzynarodowe i nie pozostawać w tyle za konkurencją. Planujesz interakcje z kontrahentami ze Szwecji, Finlandii, Estonii lub Norwegii? Koniecznie zorganizuj skuteczną naukę języka szwedzkiego w Warszawie dla siebie i swoich podwładnych!

Profesjonalna nauka szwedzkiego w Warszawie – skorzystaj z doświadczenia naszych lektorów

Kursy języka szwedzkiego dla firm różnią się znacznie od tych prowadzonych dla klientów indywidualnych. Przede wszystkim muszą zostać zoptymalizowane pod kątem specjalistycznego słownictwa związanego z konkretną branżą. Nasi lektorzy mają doświadczenie w przygotowywaniu takich zajęć, dzięki czemu nauka jest efektywna i praktyczna, dając realne kompetencje i umiejętności komunikacyjne. Lekcje mogą odbywać się w naszych salach szkoleniowych zlokalizowanych w centrum Warszawy lub w siedzibie Twojego przedsiębiorstwa.

Nauka szwedzkiego dla firm – jakie kursy oferujemy?

Jeśli interesuje Cię nauka szwedzkiego w Warszawie zaprojektowana z myślą o potrzebach firm, świetnie trafiłeś. Nasze kursy wyróżnia:

 • możliwość rozpoczęcia zajęć od odpowiedniego poziomu zaawansowania – od podstawowego A1 do C2,
 • indywidualne dopasowanie lekcji języka szwedzkiego odpowiadające na potrzeby Twoje i Twoich pracowników – priorytetem mogą być umiejętności komunikacji werbalnej lub pisemnej, kompetencje przydatne podczas prowadzenia konferencji i spotkań biznesowych lub poszerzenie słownictwa branżowego. To Ty decydujesz, na czym mamy się skupić,
 • opcja dojazdu lektora do siedziby firmy w Warszawie – to znaczne ułatwienie organizacyjne pozwalające wkomponować naukę języka w codzienny harmonogram pracy,
 • atrakcyjny przebieg – korzystamy z metod aktywizujących, nowoczesnych materiałów dydaktycznych, w tym audiowizualnych, wspomagających koncentrację uwagi, motywujących do skupienia i ułatwiających utrwalenie zdobytej wiedzy.

Wybierz kursy szwedzkiego dla firm i zainwestuj w rozwój swoich pracowników!

Pomożemy podnieść kompetencje Twoich podwładnych i opanować szwedzki. Nauka języka w Warszawie z naszymi doświadczonymi lektorami owocuje praktycznymi umiejętnościami komunikacyjnymi, przebiega w miłej atmosferze i jest skuteczna. Wypełnij formularz kontaktowy i zapisz się już dziś – z nami Twoja firma otworzy się na rynki międzynarodowe i łatwiej nawiąże współpracę z zagranicznymi kontrahentami.

Lektorzy języka szwedzkiego, prowadzący kursy dla firm i instytucji, są nie tylko doskonałymi lingwistami i miłośnikami kultury Szwecji, ale również dysponują odpowiednim doświadczeniem we współpracy ze światem biznesu. Dokładają zatem starań, aby kurs językowy był efektywny, praktyczny i dostosowany do potrzeb Słuchaczy oraz ich pracodawców.

Realizując szkolenia językowe lektorzy języka szwedzkiego korzystają z:

 • aktualnych materiałów ze świata biznesu i danej branży,
 • materiałów dydaktycznych opracowanych w odpowiedzi na potrzeby Klienta,
 • gier i zabaw pobudzających kreatywność Słuchaczy,
 • materiałów audiowizualnych, m.in. wywiadów, fragmentów konferencji biznesowych, wiadomości, filmów, piosenek,
 • ćwiczeń pozwalających w praktyce zastosować zdobyte umiejętności poprzez aranżowanie realnych sytuacji biznesowych.

Kursy języka szwedzkiego są realizowane w siedzibie Klienta lub w naszej Szkole (ścisłe centrum Warszawy).

Anna Warchoł
Anna Warchoł

lektor języka: szwedzkiego

Ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyła też studia podyplomowe z dziedziny przekładu literackiego z języka szwedzkiego. Prowadzi zajęcia z języka szwedzkiego na poziomach B i C. 

Antonina Pedersen
Antonina Pedersen

lektor języka: szwedzkiego, angielskiego

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego - kierunek lingwistyka stosowana: język szwedzki i niemiecki (specjalność nauczycielska). Ukończyła kurs językowy w Szwecji organizowany w ramach stypendium Instytutu Szwedzkiego. W wolnych chwilach podróżuje, głównie po Skandynawii :-), czyta książki i tańczy Lindy Hop. Uwielbia zarażać innych swoją pasją do języka szwedzkiego, dlatego na zajęciach poznasz nie tylko tajniki gramatyki języka, ale również kulturę szwedzką w jej wielu odsłonach.

Hanna Zwierzyńska
Hanna Zwierzyńska

lektor języka: szwedzkiego, native speaker

Native speaker - wychowywała się w Szwecji, a obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. W nasze szkole jest metodykiem i egzaminatorem SWEDEX. Prowadzi kursy grupowe, konwersacje na poziomie C, kursy przygotowujące do egzaminów SWEDEX i TISUS, zajęcia indywidualne i online na wszystkich poziomach zaawansowania.

W Centrum Europy uczy od 2006 roku.

Jan Janczy
Jan Janczy

lektor języka: szwedzkiego

Absolwent filologii szwedzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lektor języka szwedzkiego Szkoły Językowej "Centrum Europy", redaktor Radia Nowy Świat, w którym między innymi prowadzi autorską audycję muzyczną "Klimaty na raty". Były stażysta szwedzkiego pisma literackiego 20TAL i Programu 1 Polskiego Radia.

Pasjonat muzyki, włóczęga rowerowy (i nie tylko).

Justyna Mazurek
Justyna Mazurek

lektor języka: norweskiego, szwedzkiego

Magister filologii skandynawskiej, specjalizacja tłumaczeniowa. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z j. szwedzkim i norweskim, regularnie odwiedza Skandynawię.

W Centrum Europy uczy od 2018 roku.

Maksym Sobieszczuk
Maksym Sobieszczuk

lektor języka: szwedzkiego

Swoją wiedzę o języku i kulturze Szwecji zdobył podczas studiów filologii skandynawskiej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, a także podczas semestru studiów w Klarälvdalens folkhögskola i wakacyjnego kursu w Mälardalens högskola, gdzie uczęszczał na zajęcia i mieszkał razem ze szwedzkimi studentami. Oba wyjazdy otrzymał w ramach stypendium od Instytutu Szwedzkiego. Jako nauczyciel zawsze stara się dostosować zajęcia do potrzeb uczniów oraz uczyć języka szwedzkiego w sposób ciekawy, efektywny i motywujący.

Przekazywanie wiedzy o języku szwedzkim jest jego wielką pasją. Mocno zachęca do jego poznania wszystkich, którzy chcą go wykorzystać w życiu zawodowym lub po prostu interesują się Skandynawią, jej kulturą, społecznością i walorami turystycznymi. Szwedzki jest językiem bardzo przyjaznym w nauce, który ze względu na swoją melodyjność, logiczność zasad gramatycznych oraz intuicyjne słownictwo pozwala na osiągnięcie szybkich rezultatów.

W Centrum Europy uczy od 2017 roku.

Małgorzata Duk
Małgorzata Duk

lektor języka: szwedzkiego, angielskiego

Uzyskała tytuł magistra filologii szwedzkiej oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyła studia licencjackie w zakresie nauczania j. angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim oraz na kierunku Amerykanistyka w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.

W Centrum Europy uczy od 2016 roku.

 

Olga Ignaczak
Olga Ignaczak

lektor języka: szwedzkiego

Język szwedzki zaczęła poznawać w trakcie studiów na SWPS i od tamtej pory związała z nim swoje życie zawodowe. Kilka lat pracowała w firmach, które na co dzień współpracują ze Szwecją, jednak od dłuższego czasu poświęca się nauczaniu, bo właśnie ta forma kontaktu z językiem sprawia jej najwięcej przyjemności. Od wielu lat uczy szwedzkiego w szkołach językowych i korporacjach, współpracuje z portalami poświęconymi tematyce skandynawskiej i zajmuje się tłumaczeniami. Język szwedzki bardzo ją fascynuje, podobnie jak sama Szwecja, jej przyroda, kultura i styl życia. W wolnym czasie podróżuje, jeździ na motocyklu, uprawia sport lub gotuje. 

W Centrum Europy uczy od 2018 roku.

Swedex

Międzynarodowy certyfikat Swedex jest potwierdzeniem znajomości języka szwedzkiego na poziomie A2, B1 lub B2. Może przydać się osobom zamierzającym mieszkać i pracować w Szwecji, jak również osobom pragnącym podjąć pracę w szwedzkiej firmie w Polsce. Egzamin składa się z części pisemnej i ustnej.

więcej

Egzamin odbędzie się w SJ CE w terminach:

 • 23.04.2019 (poziom A2)
 • 17.05.2019 (poziom B1)
 • 28.06.2019 (poziom B2)

Koszt egzaminu dla Słuchaczy Centrum Europy:

 • SWEDEX A2: Słuchacze CE 1100 zł brutto, 
 • SWEDEX B1: Słuchacze CE 1150 zł brutto,
 • SWEDEX B2: Słuchacze CE 1250 zł brutto.

Koszt egzaminu dla osób spoza Centrum Europy:

 • SWEDEX A2: 1400 zł brutto,
 • SWEDEX B1: 1450 zł brutto,
 • SWEDEX B2: 1550 zł brutto.

Egzamin składa się z części pisemnej i ustnej. Ta pierwsza obejmuje takie elementy jak: rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego, pisanie krótkich form użytkowych, w tym listu prywatnego, a także wykonywanie ćwiczeń pokazujących znajomość słownictwa i gramatyki.

Egzamin ustny różni się w zależności od poziomu: egzamin na A2 zdaje się indywidualnie, a na B1 – parami. Osoby, które otrzymały pozytywny wynik z obu części egzaminu, powinny otrzymać certyfikat w okresie 2 miesięcy od egzaminu.
 

Warunkiem zgłoszenia się na egzamin jest:

 • wypełnienie formularza zgłoszeniowego,
 • dostarczenie kserokopii obu stron dowodu osobistego lub paszportu,
 • uiszczenie opłaty egzaminacyjnej.

Dokumenty można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres:

Szkoła Językowa Centrum Europy
ul. Wspólna 56
00-686 Warszawa
z dopiskiem: SWEDEX.

Więcej informacji na temat egzaminu na: www.swedex.info.

Pliki do pobrania:

Prowadzimy kursy z języka szwedzkiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Osoby, które chcą rozpocząć naukę od podstaw, zapraszamy do wyboru grupy zajęciowej. Natomiast wszystkich tych, którzy mieli już styczność z językiem szwedzkim, prosimy o wcześniejsze wykonanie testu poziomującego. Dzięki temu łatwiej ustalimy poziom, na jakim ma zostać przeprowadzony kurs języka szwedzkiego.

W naszej szkole przykładamy dużą wagę do poziomowania Państwa znajomości języka. Celem tych wszystkich zabiegów jest dostosowanie poziomu zajęć do stopnia opanowania danego języka przez słuchacza. Testy pozwalają oszacować, do której grupy zajęciowej powinni Państwo uczęszczać – A1, A1+, A2, A2+, B1, B1+, B2, B2+, C1 lub C2. Zanim zostanie rozpoczęta nauka szwedzkiego na określonym poziomie zaawansowania, pomocna jest też rozmowa z lektorem, którą przeprowadzamy każdorazowo przed przydzieleniem Państwa do określonej grupy.

A1 A2 B1 B2 C

Rivstart A1 + A2
Rivstart A1 + A2
Rivstart B1 + B2
Rivstart B1 + B2

Formularz kontaktowy

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Proszę wprowadzić Imię

Wypełnij pole NAZWISKO

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowy adres Email.

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Back to top