Centrum Europy - Nasz zespół lektorów

Wysoki poziom nauczania w Centrum Europy zawdzięczamy pracy naszych lektorów. To zespół młodych i entuzjastycznych lingwistów, językoznawców, nauczycieli akademickich, poliglotów i miłośników kultury danego kraju. W naszej szkole zajęcia prowadzą zarówno native speakerzy, jak polscy lektorzy z wykształceniem lingwistycznym.
Współpracujemy z 70 lektorami, biegle posługującymi się ponad 20 językami. Dzięki temu mogą się Państwo zapisać u nas na kursy z wybranych języków, między innymi szwedzkiego, norweskiego, niderlandzkiego czy języka czeskiego. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

lektor języka: norweskiego

Język norweski jest jedną z jej życiowych pasji, którą nie potrafi się znudzić. Poświęciła jej ponad 7 lat studiów, które rozpoczęła w Poznaniu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na Filologii Norweskiej i kontynuowała na Uniwersytecie w Oslo.

więcej

Nie wyczerpały one jej ciekawości. Na szczęście większość jej kariery zawodowej związana była z Norwegami i ich stylem bycia. Lubi dzielić się swoją wiedzą i zarażać fascynacją zarówno językiem, jak i kulturą Norwegii.

lektor języka: niderlandzkiego, niemieckiego

Uzyskała tytuł magistra germanistyki i niderlandystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Języka niderlandzkiego uczyła się też w ramach stypendium na Uniwersytecie w Leiden (Holandia). Jest nauczycielem języka niemieckiego w szkole ponadgimnazjalnej.

więcej

W Centrum Europy uczy j. niderlandzkiego od 2006 roku.

lektor języka: fińskiego

Języka fińskiego nauczyła się na Uniwersytecie Warszawskim oraz na zagranicznych kursach i wymianach studenckich. Ania jest obecnie doktorantką na Wydziale Neofilologii UW. Prowadzi tam również zajęcia dla studentów filologii fińskiej.

więcej

Mówi, że kocha wszystkie języki świata i wszystkie dobre książki, ale wszystko, co związane z Finlandią, kocha jakoś bardziej. Podczas semestralnego kursu uczniowie odkrywają więc nie tylko tajniki języka, ale także wiele innych sekretów tego pięknego kraju.

W Centrum Europy uczy od 2016 roku.

lektor języka: szwedzkiego

Ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyła też studia podyplomowe z dziedziny przekładu literackiego z języka szwedzkiego. Prowadzi zajęcia z języka szwedzkiego na poziomach B i C. 

więcej

W Centrum Europy uczy od 2013 roku.

lektor języka: greckiego, włoskiego

Magister filologii klasycznej, który nie zatrzymał się na Ajschylosach i Peryklesach, i opanował biegle język nowogrecki (certyfikat C2 od 2016 roku). Studiował na Uniwersytecie Arystotelesa jako student filologii włoskiej (również ukończonej w stopniu magistra). W trakcie trzyletniego pobytu przejechał Grecję wzdłuż i wszerz, od Jerapetry po Florinę, od Korfu po Aleksandrupolis. Obecnie mieszka w Krakowie z dziewczyną z Grecji - nie przestaje szlifować greczyzny choćby na jeden dzień. W nauczaniu stawia nacisk na leksykę i swobodną komunikację. A w wolnym czasie naciska na pedały swojego sprowadzonego z Grecji roweru.

Formularz kontaktowy

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Proszę wprowadzić Imię

Wypełnij pole NAZWISKO

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowy adres Email.

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Back to top