Centrum Europy - Nasz zespół lektorów

Wysoki poziom nauczania w Centrum Europy zawdzięczamy pracy naszych lektorów. To zespół młodych i entuzjastycznych lingwistów, językoznawców, nauczycieli akademickich, poliglotów i miłośników kultury danego kraju. W naszej szkole zajęcia prowadzą zarówno native speakerzy, jak polscy lektorzy z wykształceniem lingwistycznym.
Współpracujemy z 70 lektorami, biegle posługującymi się ponad 20 językami. Dzięki temu mogą się Państwo zapisać u nas na kursy z wybranych języków, między innymi szwedzkiego, norweskiego, niderlandzkiego czy języka czeskiego. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

lektor języka: norweskiego

Język norweski jest jedną z jej życiowych pasji, którą nie potrafi się znudzić. Poświęciła jej ponad 7 lat studiów, które rozpoczęła w Poznaniu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na Filologii Norweskiej i kontynuowała na Uniwersytecie w Oslo.

Nie wyczerpały one jej ciekawości. Na szczęście większość jej kariery zawodowej związana była z Norwegami i ich stylem bycia. Lubi dzielić się swoją wiedzą i zarażać fascynacją zarówno językiem, jak i kulturą Norwegii.

lektor języka: niderlandzkiego, niemieckiego

Uzyskała tytuł magistra germanistyki i niderlandystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Języka niderlandzkiego uczyła się też w ramach stypendium na Uniwersytecie w Leiden (Holandia). Jest nauczycielem języka niemieckiego w szkole ponadgimnazjalnej.

W Centrum Europy uczy j. niderlandzkiego od 2006 roku.

lektor języka: fińskiego

Języka fińskiego nauczyła się na Uniwersytecie Warszawskim oraz na zagranicznych kursach i wymianach studenckich. Ania jest obecnie doktorantką na Wydziale Neofilologii UW. Prowadzi tam również zajęcia dla studentów filologii fińskiej.

Mówi, że kocha wszystkie języki świata i wszystkie dobre książki, ale wszystko, co związane z Finlandią, kocha jakoś bardziej. Podczas semestralnego kursu uczniowie odkrywają więc nie tylko tajniki języka, ale także wiele innych sekretów tego pięknego kraju.

W Centrum Europy uczy od 2016 roku.

lektor języka: szwedzkiego

Ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyła też studia podyplomowe z dziedziny przekładu literackiego z języka szwedzkiego. Prowadzi zajęcia z języka szwedzkiego na poziomach B i C.

W Centrum Europy uczy od 2013 roku.

lektor języka: szwedzkiego, angielskiego

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego - kierunek lingwistyka stosowana: język szwedzki i niemiecki (specjalność nauczycielska). Ukończyła kurs językowy w Szwecji organizowany w ramach stypendium Instytutu Szwedzkiego. W wolnych chwilach podróżuje, głównie po Skandynawii :-), czyta książki i tańczy Lindy Hop. Uwielbia zarażać innych swoją pasją do języka szwedzkiego, dlatego na zajęciach poznasz nie tylko tajniki gramatyki języka, ale również kulturę szwedzką w jej wielu odsłonach.