lektor języka: niderlandzkiego

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego kierunku germanistyka oraz Universiteit Leiden w Holandii kierunku niderlandystyka. Jest absolwentką programu Huygens rządu holenderskiego dla utalentowanych studentów. Specjalizuje się w językoznawstwie niderlandzkim, a w szczególności w zmianach znaczeniowych wyrazów.

Jest współautorką Praktycznej Gramatyki Języka Niderlandzkiego oraz fiszek do nauki języka niderlandzkiego. Mieszkała w Holandii i Belgii prawie 10 lat. Ze Szkołą Językową Centrum Europy jest związana od 2013 roku. Uwielbia holenderski ser długodojrzewający i gofry belgijskie. W wolnym czasie jeździ na rowerze i słucha muzyki niderlandzkojęzycznej.

lektor języka: niderlandzkiego, native speaker

Native speaker, pochodzi z Flandrii w Belgii. Ukończyła studia magisterskie z historii na Uniwersytecie w Gandawie. Następnie uzyskała dyplom na specjalizacji dla nauczycieli języka niderlandzkiego w Brukseli. Prowadzi kursy grupowe na poziomach B i C, a kursy indywidualne na wszystkich poziomach zaawansowania. Zna język niderlandzki, francuski, angielski i polski.

W Centrum Europy uczy od 2015 roku.

lektor języka: niderlandzkiego

Absolwent Uniwersytet Utrecht, kierunku Anglistyka z specjalizacją Historia Międzynarodowych Stosunkach oraz kierunku Dziennikarstwo na Uniwersytet Erasmusa w Rotterdamie. Języka polskiego nauczył się na Uniwersytecie Łódzkim. W Centrum Europy naucza jako native speaker od 2019 r. na poziomach średnio-zaawansowanych i zaawansowanych.

Od 2010 r. pracuje w Polsce jako dziennikarz, tłumacz i copywriter dla holenderskich i międzynarodowych mediów oraz tworzy publikacje branżowe. Pisał m.in. dla EW (były Elsevier Weekblad), ZDNet, Nieuwe Oogst, Nieuwsblad Transport. Były korespondent dla centralnej redakcji holenderskich gazet regionalnych. Jako copywriter specjalizuje się w IT i biznesowych technologiach.