Anna Warchoł

lektor języka: szwedzkiego

Ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyła też studia podyplomowe z dziedziny przekładu literackiego z języka szwedzkiego. Prowadzi zajęcia z języka szwedzkiego na poziomach B i C.

Antonina Pedersen

lektor języka: szwedzkiego, angielskiego

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego - kierunek lingwistyka stosowana: język szwedzki i niemiecki (specjalność nauczycielska). Ukończyła kurs językowy w Szwecji organizowany w ramach stypendium Instytutu Szwedzkiego. W wolnych chwilach podróżuje, głównie po Skandynawii :-), czyta książki i tańczy Lindy Hop. Uwielbia zarażać innych swoją pasją do języka szwedzkiego, dlatego na zajęciach poznasz nie tylko tajniki gramatyki języka, ale również kulturę szwedzką w jej wielu odsłonach.

Hanna Zwierzyńska

lektor języka: szwedzkiego, native speaker

Native speaker - wychowywała się w Szwecji, a obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. W nasze szkole jest metodykiem i egzaminatorem SWEDEX. Prowadzi kursy grupowe, konwersacje na poziomie C, kursy przygotowujące do egzaminów SWEDEX i TISUS, zajęcia indywidualne i online na wszystkich poziomach zaawansowania.

W Centrum Europy uczy od 2006 roku.

Jan Janczy

lektor języka: szwedzkiego

Absolwent filologii szwedzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lektor języka szwedzkiego Szkoły Językowej "Centrum Europy", redaktor Radia Nowy Świat, w którym między innymi prowadzi autorską audycję muzyczną "Klimaty na raty". Były stażysta szwedzkiego pisma literackiego 20TAL i Programu 1 Polskiego Radia.

Pasjonat muzyki, włóczęga rowerowy (i nie tylko).

Justyna Mazurek

lektor języka: norweskiego, szwedzkiego

Magister filologii skandynawskiej, specjalizacja tłumaczeniowa. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z j. szwedzkim i norweskim, regularnie odwiedza Skandynawię.

Maksym Sobieszczuk

lektor języka: szwedzkiego

Swoją wiedzę o języku i kulturze Szwecji zdobył podczas studiów filologii skandynawskiej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, a także podczas semestru studiów w Klarälvdalens folkhögskola i wakacyjnego kursu w Mälardalens högskola, gdzie uczęszczał na zajęcia i mieszkał razem ze szwedzkimi studentami. Oba wyjazdy otrzymał w ramach stypendium od Instytutu Szwedzkiego. Jako nauczyciel zawsze stara się dostosować zajęcia do potrzeb uczniów oraz uczyć języka szwedzkiego w sposób ciekawy, efektywny i motywujący.

Przekazywanie wiedzy o języku szwedzkim jest jego wielką pasją. Mocno zachęca do jego poznania wszystkich, którzy chcą go wykorzystać w życiu zawodowym lub po prostu interesują się Skandynawią, jej kulturą, społecznością i walorami turystycznymi. Szwedzki jest językiem bardzo przyjaznym w nauce, który ze względu na swoją melodyjność, logiczność zasad gramatycznych oraz intuicyjne słownictwo pozwala na osiągnięcie szybkich rezultatów.

W Centrum Europy uczy od 2017 roku.

Małgorzata Duk

lektor języka: szwedzkiego, angielskiego

Uzyskała tytuł magistra filologii szwedzkiej oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyła studia licencjackie w zakresie nauczania j. angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim oraz na kierunku Amerykanistyka w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.

W Centrum Europy uczy od 2016 roku.

Olga Ignaczak

lektor języka: szwedzkiego

Język szwedzki zaczęła poznawać w trakcie studiów na SWPS i od tamtej pory związała z nim swoje życie zawodowe. Kilka lat pracowała w firmach, które na co dzień współpracują ze Szwecją, jednak od dłuższego czasu poświęca się nauczaniu, bo właśnie ta forma kontaktu z językiem sprawia jej najwięcej przyjemności. Od wielu lat uczy szwedzkiego w szkołach językowych i korporacjach, współpracuje z portalami poświęconymi tematyce skandynawskiej i zajmuje się tłumaczeniami. Język szwedzki bardzo ją fascynuje, podobnie jak sama Szwecja, jej przyroda, kultura i styl życia. W wolnym czasie podróżuje, jeździ na motocyklu, uprawia sport lub gotuje.