Centrum Europy to więcej niż szkoła językowa. Nauka języków obcych to nasza specjalność. W Centrum Europy w Warszawie możesz zapisać się na kurs z wybranego języka, którego zawsze chciałeś się nauczyć lub którego znajomość może okazać się pomocna w kontaktach zawodowych. Uczymy języków europejskich i orientalnych, stosując przy tym autorskie programy dydaktyczne. Kursy językowe organizujemy już od ponad 15 lat. Zajmujemy się również realizacją międzynarodowych i lokalnych projektów z zakresu kultury i edukacji językowej

więcej

Szwedzki, norweski, fiński, niderlandzki, czeski czy chorwacki? Potrzebna Ci znajomość któregoś z wymienionych języków? Skorzystaj z naszej pomocy! Specjalizujemy się w nauczaniu mało znanych języków europejskich. W naszym Centrum można też zapisać się na kursy z języków popularnych, w tym angielskiego, niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego. Uzupełnieniem naszej oferty są kursy z języków orientalnych: chińskiego, japońskiego, indonezyjskiego, arabskiego.

Naszym najważniejszym celem jest Państwa zadowolenie. Z tego powodu staramy się traktować każdego słuchacza indywidualnie i zaoferować mu taki tryb nauczania, jaki najbardziej mu odpowiada – indywidualny lub grupowy. W dobieraniu grup wykazujemy się dużą elastycznością i uwzględniamy opinie naszych kursantów. Zajęcia odbywają się regularnie i prowadzone są na wszystkich poziomach zaawansowania.

Wszystkie zajęcia prowadzimy w przyjaznej i bezstresowej atmosferze. Nasz zespół stanowią doświadczeni i kompetentni nauczyciele. Wśród nich znajdują się zarówno native speakerzy, jak i polscy lektorzy o wykształceniu lingwistycznym. Nasi nauczyciele posiadają duże doświadczenie w nauczaniu rzadkich języków europejskich.

Posiadamy prawo do prowadzenia kursów i przeprowadzania egzaminów TELCThe European Language Certificate. Są one wykorzystywane do dokumentowania znajomości języka obcego w przypadku aplikowania na wiele stanowisk pracy w służbie cywilnej i turystyce, a także zwalniają z egzaminów z języków nowożytnych na studiach doktoranckich.

O wysokich standardach naszego nauczania świadczy również to, że aż 95% kursantów poleciłoby naszą szkołę, jak wynika z regularnie przeprowadzanych ankiet semestralnych. To dla ogromnie wyróżnienie i jednocześnie duże zobowiązanie.

Centrum Europy to nie tylko szkoła językowa, lecz także biuro tłumaczeń. Wykonujemy tłumaczenia zwykłe i przysięgłe z każdego języka. Dla naszego działu tłumaczeń pracuje ponad 80 tłumaczy z kilkunastu państw, położonych na trzech kontynentach. Współpraca z specjalistami z Polski i zagranicy gwarantuje wysoką jakość naszych usług tłumaczeniowych.

Zajmujemy się również wynajmem sal – konferencyjnych, szkoleniowych, komputerowych. Nasza szkoła znajduje się w ścisłym centrum Warszawy – na ul. Wspólnej 56.

Nasze atuty

 • najlepsi profesionalni lektorzy, z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu
 • native speakerzy
 • doskonała lokalizacja w ścisłym centrum Warszawy
 • nowoczesne, przestronne, klimatyzowane sale językowe
 • kursy językowe na wszystkich poziomach zaawansowania
 • 15 lat doświadczenia w organizacji kursów językowych
 • jesteśmy centrum egzaminacyjnym Swedex, CNaVT, TELC
 • nasze certyfikaty językowe są uznawane w Szwecji i Norwegii
 • ponad 95% ankietowanych klientów poleciłoby nas swoim znajomym
 • ponad 7000 zadowolonych klientów

Lektorzy

 • Alicja Hyjek
  Alicja Hyjek
  lektor języka: norweskiego

  Więcej

 • Anita Jaskuła
  Anita Jaskuła
  lektor języka: niderlandzkiego, niemieckiego

  Więcej

 • Anna Homanowska
  Anna Homanowska
  lektor języka: fińskiego

  Więcej

 • Anna Warchoł
  Anna Warchoł
  lektor języka: szwedzkiego

  Więcej

 • Antonina Pedersen
  Antonina Pedersen
  lektor języka: szwedzkiego, angielskiego

  Więcej

 • Damian Kaleta
  Damian Kaleta
  lektor języka: węgierskiego

  Więcej

 • Ewa Fiuk-Cerrone
  Ewa Fiuk-Cerrone
  lektor języka: niderlandzkiego

  Więcej

 • Fiona Denayer
  Fiona Denayer
  lektor języka: niderlandzkiego, native speaker

  Więcej

 • Hanna Zwierzyńska
  Hanna Zwierzyńska
  lektor języka: szwedzkiego, native speaker

  Więcej

 • Jan Janczy
  Jan Janczy
  lektor języka: szwedzkiego

  Więcej

 • Justyna Mazurek
  Justyna Mazurek
  lektor języka: norweskiego, szwedzkiego

  Więcej

 • Karolina Wojciechowska
  Karolina Wojciechowska
  lektor języka: fińskiego

  Więcej

 • Katarzyna Dmowska
  Katarzyna Dmowska
  lektor języka: duńskiego

  Więcej

 • Katarzyna Žák
  Katarzyna Žák
  lektor języka: czeskiego, native speaker

  Więcej

 • Maksym Sobieszczuk
  Maksym Sobieszczuk
  lektor języka: szwedzkiego

  Więcej

 • Małgorzata Duk
  Małgorzata Duk
  lektor języka: szwedzkiego, angielskiego

  Więcej

 • Marcelina Tomczyk
  Marcelina Tomczyk
  lektor języka: norweskiego

  Więcej

 • Michiel van Blommestein
  Michiel van Blommestein
  lektor języka: niderlandzkiego

  Więcej

 • Olga Ignaczak
  Olga Ignaczak
  lektor języka: szwedzkiego

  Więcej

 • Paweł Kaźmierczak
  Paweł Kaźmierczak
  lektor języka: norweskiego, duńskiego

  Więcej

Alicja Hyjek lektor języka: norweskiego

Język norweski jest jedną z jej życiowych pasji, którą nie potrafi się znudzić. Poświęciła jej ponad 7 lat studiów, które rozpoczęła w Poznaniu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na Filologii Norweskiej i kontynuowała na Uniwersytecie w Oslo.

Anita Jaskuła lektor języka: niderlandzkiego, niemieckiego

Uzyskała tytuł magistra germanistyki i niderlandystyki na Uniwersytecie Warszawskim. Języka niderlandzkiego uczyła się też w ramach stypendium na Uniwersytecie w Leiden (Holandia). Jest nauczycielem języka niemieckiego w szkole ponadgimnazjalnej.

Anna Homanowska lektor języka: fińskiego

Języka fińskiego nauczyła się na Uniwersytecie Warszawskim oraz na zagranicznych kursach i wymianach studenckich. Ania jest obecnie doktorantką na Wydziale Neofilologii UW. Prowadzi tam również zajęcia dla studentów filologii fińskiej.

Anna Warchoł lektor języka: szwedzkiego

Ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyła też studia podyplomowe z dziedziny przekładu literackiego z języka szwedzkiego. Prowadzi zajęcia z języka szwedzkiego na poziomach B i C. 

Antonina Pedersen lektor języka: szwedzkiego, angielskiego

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego - kierunek lingwistyka stosowana: język szwedzki i niemiecki (specjalność nauczycielska). Ukończyła kurs językowy w Szwecji organizowany w ramach stypendium Instytutu Szwedzkiego. W wolnych chwilach podróżuje, głównie po Skandynawii :-), czyta książki i tańczy Lindy Hop. Uwielbia zarażać innych swoją pasją do języka szwedzkiego, dlatego na zajęciach poznasz nie tylko tajniki gramatyki języka, ale również kulturę szwedzką w jej wielu odsłonach.

Damian Kaleta lektor języka: węgierskiego

Doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, absolwent Kolegium Języków Obcych Uniwersytetu Łódzkiego oraz filologii ugrofińskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2015 roku prowadzi zajęcia z praktycznej nauki oraz gramatyki opisowej języka węgierskiego w Katedrze Hungarystyki UW, gdzie pracuje jako adiunkt.

Ewa Fiuk-Cerrone lektor języka: niderlandzkiego

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego kierunku germanistyka oraz Universiteit Leiden w Holandii kierunku niderlandystyka. Jest absolwentką programu Huygens rządu holenderskiego dla utalentowanych studentów. Specjalizuje się w językoznawstwie niderlandzkim, a w szczególności w zmianach znaczeniowych wyrazów.

Fiona Denayer lektor języka: niderlandzkiego, native speaker

Native speaker, pochodzi z Flandrii w Belgii. Ukończyła studia magisterskie z historii na Uniwersytecie w Gandawie. Następnie uzyskała dyplom na specjalizacji dla nauczycieli języka niderlandzkiego w Brukseli. Prowadzi kursy grupowe na poziomach B i C, a kursy indywidualne na wszystkich poziomach zaawansowania. Zna język niderlandzki, francuski, angielski i polski. 

W Centrum Europy uczy od 2015 roku. 

Hanna Zwierzyńska lektor języka: szwedzkiego, native speaker

Native speaker - wychowywała się w Szwecji, a obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. W nasze szkole jest metodykiem i egzaminatorem SWEDEX. Prowadzi kursy grupowe, konwersacje na poziomie C, kursy przygotowujące do egzaminów SWEDEX i TISUS, zajęcia indywidualne i online na wszystkich poziomach zaawansowania.

W Centrum Europy uczy od 2006 roku.

Jan Janczy lektor języka: szwedzkiego

Absolwent filologii szwedzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Lektor języka szwedzkiego Szkoły Językowej "Centrum Europy", redaktor Radia Nowy Świat, w którym między innymi prowadzi autorską audycję muzyczną "Klimaty na raty". Były stażysta szwedzkiego pisma literackiego 20TAL i Programu 1 Polskiego Radia.

Pasjonat muzyki, włóczęga rowerowy (i nie tylko).

Justyna Mazurek lektor języka: norweskiego, szwedzkiego

Magister filologii skandynawskiej, specjalizacja tłumaczeniowa. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy z j. szwedzkim i norweskim, regularnie odwiedza Skandynawię.

W Centrum Europy uczy od 2018 roku.

Karolina Wojciechowska lektor języka: fińskiego

Absolwentka fennistyki na Uniwersytecie Warszawskim, tłumaczka i lektorka w szkole językowej Centrum Europy. Należy do Kolektywu Tłumaczy Literatury Fińskiej KIRJA, w ramach którego wraz z innymi członkami staje na uszach, próbując rozmiłować całą Polskę w fińskich książkach.

Katarzyna Dmowska lektor języka: duńskiego

Ukończyła skandynawistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Przez rok uczyła się w Grundtvigs Højskole w Hillerød pod Kopenhagą w Danii. Tłumacz języka duńskiego. Uczy na poziomie podstawowym oraz średnio-zaawansowanym.

Katarzyna Žák lektor języka: czeskiego, native speaker

Katarzyna Žák-Caplot - lektorka języka czeskiego i polskiego jako obcego, egzaminator międzynarodowy TELC z języka czeskiego, absolwentka filologii czeskiej, filologii polskiej i informacji naukowej na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka projektu nauczania języków obcych na wystawach muzealnych "Warszawa dla średnio zaawansowanych", który w 2019 roku został nagrodzony przez Komisję Europejską nagrodą European Language Label za jakość i innowację w nauczaniu języków obcych. Prywatnie, córka Czecha i żona Francuza, interesuje się wszystkim, co wielojęzyczne i wielokulturowe.

W Centrum Europy uczy od 2008 roku.

Maksym Sobieszczuk lektor języka: szwedzkiego

Swoją wiedzę o języku i kulturze Szwecji zdobył podczas studiów filologii skandynawskiej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, a także podczas semestru studiów w Klarälvdalens folkhögskola i wakacyjnego kursu w Mälardalens högskola, gdzie uczęszczał na zajęcia i mieszkał razem ze szwedzkimi studentami. Oba wyjazdy otrzymał w ramach stypendium od Instytutu Szwedzkiego. Jako nauczyciel zawsze stara się dostosować zajęcia do potrzeb uczniów oraz uczyć języka szwedzkiego w sposób ciekawy, efektywny i motywujący.

Przekazywanie wiedzy o języku szwedzkim jest jego wielką pasją. Mocno zachęca do jego poznania wszystkich, którzy chcą go wykorzystać w życiu zawodowym lub po prostu interesują się Skandynawią, jej kulturą, społecznością i walorami turystycznymi. Szwedzki jest językiem bardzo przyjaznym w nauce, który ze względu na swoją melodyjność, logiczność zasad gramatycznych oraz intuicyjne słownictwo pozwala na osiągnięcie szybkich rezultatów.

W Centrum Europy uczy od 2017 roku.

Małgorzata Duk lektor języka: szwedzkiego, angielskiego

Uzyskała tytuł magistra filologii szwedzkiej oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Ukończyła studia licencjackie w zakresie nauczania j. angielskiego na Uniwersytecie Warszawskim oraz na kierunku Amerykanistyka w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.

W Centrum Europy uczy od 2016 roku.

 

Marcelina Tomczyk lektor języka: norweskiego

Absolwentka Uniwersytetu w Bergen. Wykształcenie pedagogiczne jest bazą jej pomysłów na efektywną, ciekawą i przyjemną lekcję.

W Centrum Europy uczy od 2014 roku.

Michiel van Blommestein lektor języka: niderlandzkiego

Absolwent Uniwersytet Utrecht, kierunku Anglistyka z specjalizacją Historia Międzynarodowych Stosunkach oraz kierunku Dziennikarstwo na Uniwersytet Erasmusa w Rotterdamie. Języka polskiego nauczył się na Uniwersytecie Łódzkim. W Centrum Europy naucza jako native speaker od 2019 r. na poziomach średnio-zaawansowanych i zaawansowanych.

Od 2010 r. pracuje w Polsce jako dziennikarz, tłumacz i copywriter dla holenderskich i międzynarodowych mediów oraz tworzy publikacje branżowe. Pisał m.in. dla EW (były Elsevier Weekblad), ZDNet, Nieuwe Oogst, Nieuwsblad Transport. Były korespondent dla centralnej redakcji holenderskich gazet regionalnych. Jako copywriter specjalizuje się w IT i biznesowych technologiach.

Olga Ignaczak lektor języka: szwedzkiego

Język szwedzki zaczęła poznawać w trakcie studiów na SWPS i od tamtej pory związała z nim swoje życie zawodowe. Kilka lat pracowała w firmach, które na co dzień współpracują ze Szwecją, jednak od dłuższego czasu poświęca się nauczaniu, bo właśnie ta forma kontaktu z językiem sprawia jej najwięcej przyjemności. Od wielu lat uczy szwedzkiego w szkołach językowych i korporacjach, współpracuje z portalami poświęconymi tematyce skandynawskiej i zajmuje się tłumaczeniami. Język szwedzki bardzo ją fascynuje, podobnie jak sama Szwecja, jej przyroda, kultura i styl życia. W wolnym czasie podróżuje, jeździ na motocyklu, uprawia sport lub gotuje. 

W Centrum Europy uczy od 2018 roku.

Paweł Kaźmierczak lektor języka: norweskiego, duńskiego

Magister filologii skandynawskich, specjalność literaturoznawstwo. Wykładowcą języka norweskiego i duńskiego na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Paweł jest też doktorantem Wydziału Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego - przygotowuje rozprawę doktorską o recepcji poezji Wisławy Szymborskiej w Danii, Szwecji i Norwegii.

Nasze sale

WIRTUALNY SPACER 3D
1. Gullholmen
1. Gullholmen
2. Zaandam
2. Zaandam
3. Trolltunga
3. Trolltunga
4. Mariehamn
4. Mariehamn
5. Lofoten
5. Lofoten
6. Göteborg
6. Göteborg
7. Rapadalen
7. Rapadalen
8. Geiranger
8. Geiranger

Zaufali nam

 • Accenture.jpg
 • AF_Group.jpg
 • Ambra.jpg
 • Atradius.jpg
 • CBK_PAN.jpg
 • copy_general.jpg
 • Embassy_of_Sweden.jpg
 • Faurecia.jpg
 • Handelsbanken_logo.jpg
 • Honeywell.jpg
 • ikea.jpg
 • Jones_Lang_LaSalle.jpg
 • Manpower.jpg
 • Medicarrera.jpg
 • MRR.jpg
 • MSZ.jpg
 • Nordea.jpg
 • Normark.jpg
 • Norwegian_Air.jpg
 • Oriflame.jpg
 • PiG.jpg
 • SEB.jpg
 • Sephora.jpg
 • skanska.jpg
 • Spie.jpg
 • volvo.jpg
 • wedel.jpg
 • wella.jpg

Opinie

Zadzwoń: +48 22 629 45 88

Formularz kontaktowy

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Proszę wprowadzić Imię

Wypełnij pole NAZWISKO

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowy adres Email.

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Back to top