TELC

The European Language Certificates

Egzaminy TELC są opracowywane i administrowane przez instytucję non profit telc, która jest członkiem Association of Language Testers in Europe (ALTE).

System egzaminacyjny telc został opracowany w odniesieniu do Common European Framework of Reference (CEFR) Rady Europy.

Egzamin telc ma w założeniu przede wszystkim sprawdzać umiejętność komunikowania się kandydata w języku obcym, w mniejszym zaś stopniu znajomość gramatyki.

Egzaminy są przeprowadzane na wszystkich poziomach zaawansowania: od A1 do C1. Telc oferuje również egzaminy specjalistyczne m.in. z zakresu tematyki biznesowej czy technicznej.

Uznawalność certyfikatów TELC

Certyfikat telc jest uznawany na arenie międzynarodowej. Jest niezbędnym dokumentem stwierdzającym znajomość języka w przypadku ubiegania się o pracę na stanowiskach urzędniczych w krajach Unii Europejskiej (minimalny poziom - B2). Pozwala również na ubieganie się o stypendia programu Socrates/Erasmus.

W Polsce egzaminy spełniają wymogi postępowania kwalifikacyjnego w służbie cywilnej oraz dokumentowania znajomości języka obcego przez przewodników turystycznych i pilotów wycieczek. Stanowią one też podstawę do zwolnienia z egzaminu doktorskiego w zakresie nowożytnego języka obcego.

W Europie certyfikaty telc mają akredytację instytucji rządowych (Węgry, Czechy), są częścią państwowego systemu szkolnictwa (Węgry, Hiszpania) oraz są honorowane przez Izby Handlu i Przemysłu (Niemcy, Francja).

Egzaminy telc w Centrum Europy

W styczniu 2013 roku Szkoła Językowa Centrum Europy uzyskała prawo przeprowadzania egzaminów TELC.

W egzaminy organizowane są w maju lub w przypadku zebrania się większej liczby osób zainteresowanych egzaminem na danym poziomie.

Egzaminy składają się z części pisemnej oraz części ustnej. Część pisemna zawiera między innymi teksty do czytania i słuchania ze zrozumieniem. Część ustna testuje umiejętność prowadzenia rozmowy w języku obcym.

Warunkiem zgłoszenia się na egzamin jest:

• wypełnienie formularza zgłoszeniowego,
  • dostarczenie kserokopii obu stron dowodu osobistego lub paszportu,
  • uiszczenie opłaty egzaminacyjnej.

Koszt egzaminu dla Słuchaczy Centrum Europy:

- język angielski B2: 790 zł brutto (642,28 zł netto)
- język rosyjski B2: 790 zł (642,28 zł netto)

Koszt egzaminu dla osób spoza Centrum Europy:

- język angielski B2: 840 zł brutto (682,93 zł netto)
- język rosyjski B2: 840 zł brutto (682,93 zł netto)

Dokumenty można dostarczyć osobiście lub przesłać pocztą na adres:

Szkoła Językowa Centrum Europy
ul. Pankiewicza 3

Więcej informacji na temat egzaminu na: www.telc.net

zapisy / rejestracja

Tak, chcę zapisać się na kurs językowy! Jak mogę to zrobić? JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Wybierz jedną z metod zapisu:

1. Zadzwoń pod numer telefonu 22 629 45 88
  2. Przyjdź do nas (ul. Wspólna 56 w Warszawie, I piętro)
  3. Napisz do nas maila pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  4. Wypełnij formularz kontaktowy